22-ри август 2012-та

Posted August 22nd, 2012 at 7:02 pm (UTC+0)
Leave a comment

Britain Zoo Animal

1Жирафи во лондонската зоолошка градина. (AFP)

Romania President Impeachment

2Протест во Букурешт против претседателот Трајан Басеску. (AP)

Philippines Fire

3Гасење на пожар во Манила, Филипините. (Reuters)

Mexico Prisoners

4Полицијата спроведува затвореници на Меѓународниот аеродром Морелија во Мексико. (Reuters)

Israel Donkey Wi-Fi

5На магаре, со ај-пед:  американски турист на тура во селото Хошаја во северен Израел. (AP)

Japan Women U20 World Cup

6Топката во средина:  од натпреварот на женското Светско првенство под 20 години меѓу Италија и Јужна Кореја во Јапонија. (AP)

Thailand Southern Violence

7Полицијата во тајландската покраина Патани врши истрага за пожарот во салон на автомобили на Хонда за кој се осомничени муслимански милитанти. (Reuters)

Vatican Pope

8Папата Бенедикт XVI со калуѓерка на месечниот прием во својата летна резиденција Кастел Гандолфо, јужно од Рим.  (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Archives