23-ти февруари, 2012

Posted February 23rd, 2012 at 8:16 pm (UTC+0)
Leave a comment

"South Korea Blood Donation"

Студенти формирале форма на капка крв во скијачки центар во Јужна Кореја. (AP)

"China Society"

Бербер со жилет го чисти капакот на окото на муштерија во Кина - шишање на вториот ден на вториот месец во лунарната година се смета за добар знак. (Reuters)

"India Kashmir Avalanche"

Селани во Кашмир ги откопуваат своите куќи по лавина. (AFP)

"Burma Thailand Refugee Camp Fire"

Пожар во бегалски камп во Тајланд. (Reuters)

"Russia Putin Rally"

Гигантско знаме за поддршка на Владимир Путин за претседател, во Москва. (Reuters)

"Italy Fashion Week"

Шминкање на манекени на модно шоу во Италија. (Reuters)

"France Art Combas"

Изложба во Музеј на современа уметност во централна Франција. (AP)

"Australia Ballet"

Австралиски балет на проба во Мелбурн. (AFP)

"Chile Vina del Mar Song Festival"

Танчери на отворањето на Меѓународен пеачки фестивал во Чиле. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives