27-ми февруари 2012

Posted February 27th, 2012 at 8:58 pm (UTC+0)
Leave a comment

Pakistan-US

Пакистански протестанти горат американско знаме во Лахоре. (AP)

Palestinians-Prisoners

Палестинка држи постер на Хана Ал Шалаби, палестинска затвореничка која штрајкува со глад во изреалски затвор. (AP)

India

Преживеан од нереди во индискиот град Ахмедаабад. (Reuters)

Greece -Clean Monday

Верници го слават Чист понеделник, почеток на 40 дневниот пост до православен Велигден, Атина, Грција. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives