28 февруари, 2012

Posted February 28th, 2012 at 8:19 pm (UTC+0)
Leave a comment

"China World Bank"

Обезбедувањето на прес-конференцијата на Роберт Зелик во Пекинг отстранува демонстрант кој тврдел дека е независен економист и против Светската банка (Reuters)

"Burma Kachin State"

Градина со над 1.200 будистички статуи во манастир во Бурма (Reuters)

"Britain London Olympic 2012"

Гигантски олимписки обрачи среде Темза во Лондон на почетокот на одбројувањето на 150 денови до Олимпијадата (AP)

"Russia Fire"

Пожарникари на покрив на Палатата Белоселски-Белозелски, од 1846-1848, Сент Петерсбург, Русија (Reuters)

"Greece Weather"

Двојка се обидува да се заштити за време на големи снежни врнежи на планината Пантели во северна Атина, Грција (AP)

"India Elections"

Електричар менува светилка додека Индијка гласа во Утар Прадеш (AP)

"Florida NASCAR"

Судар на група возила во трката од серијата НАСКАР во Дејтона Бич, Флорида (AP)

"Paris Fashion Week"

Недела на модата во Париз, Франција. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives