14-ти март, 2012

Posted March 14th, 2012 at 8:02 pm (UTC+0)
Leave a comment

"US Britain"

Британскиот премиер Дејвид Камерун гостин на претседателот Барак Обама во Белата куќа. (AP)

"Israel Funeral"

Илјадници ултра-ортодоксни Евреи учествуваа на погребот на рабинот Моше Јошуа Хагер во централниот израелски град Бнеи Брак. (AFP)

"India Kashmir Cloned Goat"

Нури, првата клонирана коза во Индија.(AP)

"Somalia"

Терористички напад врз претседателската палата во Могадишу, Сомалија.  (Reuters)

"Occupy Wall Street"

Демонстранти од движењето „Окупирај го Вол Стрит“ со маски од републиканскиот претседателски кандидат Мит Ромни.(Reuters)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives