26 март, 2012

Posted March 26th, 2012 at 7:43 pm (UTC+0)
Leave a comment

Pope Havana Cuba

Постер од Папата Бенедикт XVI виден на улица во Хавана, Куба, каде папата ќе биде на тридневна посета. (Reuters)

 

Health Care Protests

Протестанти против здравствената заштита на американскиот претседател Барак Обама се судрија со лице кое ја поддржува, пред Врховниот суд на САД, на првиот ден на расправа, во Вашингтон Д. Ц. (Reuters)

 

Herat Afghanistan Taliban

Поранешен талибански борец кој се приклучил на авганистанските владини сили за време на церемонија во провинцијата Херат. (AFP)

 

France Wolf Protest

Момче се обидува да мине низ стадо овци во град во јужна Франција за време на протест против повторното воведување на волци. (AFP)

 

New York Ground Zero

Една од кулите на Светскиот трговски центар над хоризонтот на долен Менхетн и реката Хадсон во Њујорк. Кулата сега е 93 ката висока, а треба да стигне до 104 до 2013 кога треба да биде завршена. (AP)

 

Bangladesh Independence Parade

Ученици учествуваат на парада на која се слави независноста на Бангладеш од Пакистан. (Reuters)

 

Euro Soccer Watches

Швајцарски часовничар Hublot CEO Jean-Claude Biver позира за слика на церемонија на претставување официјален часовник на шампионатот во фудбал Еuro 2012 во Киев, Украина. (Reuters)

 

Rangoon Burma Sugarcane

Човек издвојува сок од шеќерна трска близу Рангун, Бурма. (AP)

 

China Fashion Week

Музичари на изведба пред модно шоу во Пекинг, Кина. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives