9-ти април, 2012

Posted April 9th, 2012 at 7:09 pm (UTC+0)
Leave a comment

FRANCE-ELECTIONS

Почеток на официјалната претседателска изборна „битка“ во Франција (AFP)

US Fire Fighters

Пожарникарски поздрав, после битката со огнот во Филаделфија. (AP)

Yemen

Поплава во Санаа, Јемен (Reuters)

Slovakia Easter Festivities

Велигденско празнување во околината на Братислава, Словачка. (AFP)

Italy-Pope Easter

Верници носат транспаренти со „насмеани лица“ за на Велигден во Рим, Италија. (AFP)

Nepal Hindu Festival

Хинду фестивал во околината на Катманду, Непал (AP)

Germany Monkey

Новороденче од гибон во зоолошката градина во Бремен, Германија. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archives