22-ри мај, 2012

Posted May 22nd, 2012 at 8:25 pm (UTC+0)
Leave a comment

Private Space

Успешно лансирање на ракетата Спејс–екс, дизајнирана и произведена од компанија во приватна сопственост, на мисија да достави намирници до Меѓународната вселенска станица. (AP)

Burma Protest

Протести против прекините на електрична енергија во Бурма. (Reuters)

Pakistan

Листови од рози во Лахоре, Пакистан.  (Reuters)

Niagara Falls Rescue

Маж на 30-тина години се обиде да се самоубие скокајќи во Нијагарините водопади, но преживеа.  (AP)

Somalia Fighting

Мировници од Африканската унија во Могадишу, Сомалија. (Reuters)

France Heavy Rains

Поплави во источна Франција. (Reuters)

London Ballet

Членови на Англискиот национален балет собираат добротворни прилози пред Кенсингтонската палатаво Лондон. (Reuters)

Brazil Surfing

Јавач на бранови на плажата Копакабана во Рио де Жанеиро, Бразил. (AFP)

China Red Panda Bear

Црвена панда во зоолошката градина во Пекинг. (AFP)

UK Paralympic World Cup

Параолимписки светски куп, Манчестер, Англија. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archives