12 -ти јуни 2012-та

Posted June 12th, 2012 at 7:07 pm (UTC+0)
Leave a comment

Pakistan Child Labor

Нагина Садик се одмора по напорната работа во фабрика за тули во близина на Исламабад. Денеска се одбележува Светскиот ден против злоупотребата на детскиот труд. (AP)

Russia Protest

Опозициони активисти демонстрираа во Санкт Петербург против третиот мандат на Владимир Путин како претседател на Русија. (AFP)

Paraguay

Во Паргвај одбележана 77-та годишнина од мировниот договор со кој беше ставен крај на војната помеѓу Парагвај и Боливија (1932-1935). (Reuters)

Taiwan Flood

Поплави во Тајпеј, Тајван. (Reuters)

Germany Haflinger Studs

Ергела на коњи од расата Хафлингер во Меура, Германија. Фармата има повеќе од 350 коњи од оваа раса. (AP)

Yemen Soldiers

Контролен пункт на јеменската армија во близина на градот Зинџибар. Армијата ја презеде контролата врз градот од милитантите поврзани со Ал Каида. (Reuters)

Indonesia Environment

Oтпад во Џакарта, Индонезија. (AFP)

Monaco Monte Carlo TV Festival

Фото сесија на францускиот актер Френсис Хустер на 52-от Монте Карло телевизиски фестивал во Монако. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives