4-ти мај, 2012

Posted May 4th, 2012 at 7:47 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Egypt Protest"

1Демонстрации пред египетското министерство за одбрана. (AP)

"Monaco Solar Ship"

2Брод на соларна енергија пристигнува во пристаништето во Монако, по завршување на патувањето околу светот. (Reuters)

"Brazil Lula"

3Поранешниот бразилски претседател Луис Инасио Лула да Силва за време на додлеувањето на неколку почесни признанија од неколку универзитети во Рио де Жанеиро. (AP)

"Russia Missile Defense"

4Радарска станица како дел од противракетен одбрамбен систем во близина на Москва, Русија. (AP)

"China Blind Lawyer"

5Протест пред болницата каде закрепнува слепиот кинески дисидент Чен Гуангчен. (AP)

"Serbia War Crimes"

6Српската полиција спроведува уапсен етнички Албанец во Белград. Полицијата уапси 8 лица на југот на Србија, во област претежно населена со етнички Албанци. Петмина од уапсените се осомничени за воени злосторства над Срби во конфликтот во 2001-ва. (AP)

"Finland Hockey"

7Светски шампионат во хокеј во Хелсинки, Финска. (Reuters)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *