27-ми јуни 2012-та

Posted June 27th, 2012 at 8:13 pm (UTC+0)
Leave a comment

US Tropical Weather

1Поплави во Флорида од тропското невреме Деби. (AP)

2Хинду свештеници се молат на монсунските дождови во Хајдерабад, Индија. (AP)

Cambodia Protest

3Протести во Пном Пен, Камбоџа. Учесниците бараа ослободување на демонстрантите осудени за судири со полицијата по присилното иселување во 2010-та. (Reuters)

Ракување во Белфаст меѓу кралицата Елизабета и поранешниот командант на ИРА Мартин Мекгинис, кој сега е заменик-прв министер во Владата на Северна Ирска. (AP)[/caption]

[caption id=

4Разурната католичка црква во Могадишу, Сомалија.(Reuters)

Spain Protest

5Судир на полицијата со припадници на социјалното движење „Стоп за иселувањето“ во Овиедо, Северна Шпанија.(Reuters)

Serbia Archaeology

6Откриени коски од мамут во рудникот за јаглен во Костолац, јужно од Белград. (Reuters)

France Wine Fair

7Саем на виното во Бордо, Франција. (AFP)

China Economy Retail

8Прошетка по популарниот шопинг-центар во Пекинг, Кина. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archives