Bizbize’de Buluşalım

Posted February 21st, 2011 at 7:43 am (UTC+0)
Leave a comment

Blog yazarı kimdir?

Özge Övün Sert Türkiye’de başladığı mesleki kariyerine 2002’den bu yana Amerika’nın Sesi’nde devam ediyor. Türkiye’de gazetecilik eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlayan yazar,  Amerika’da ekonomi, siyaset ve Türklerin yaşamlarından kesitler sunuyor. Özge Övün Sert, VOA Türkçe yayınlarının 2005’ten beri kesintisiz sürdürdüğü Gündem programının sunucusu.   Gündem Tgrt Haber kanalında Pazar akşamları izleyicilerle buluşuyor.

Neden “Bizbize”?

Amerika’nın tüm ırk, din, dil ve kültürden gelen insanların kaynaşarak tek bir kimlik altında birleştikleri bir buluşma noktası olduğuna inanan Özge, Bizbize’de bu buluşma noktasındaki Türklerin yaşamlarına ışık tutacak, yeni bir kuşakla birlikte oluşmaya başlayan Türk diyasporasını tanıtacak. Bizbize’de ayrıca Amerikan gündeminden haberler ve Türkiye’nin Atlantik ötesi yansımalarını bulabilirsiniz.

Bizbize herkesin bir şeyler paylaşabileceği bir blog sayfası. O nedenle tüm okuyucuların katkı, yorum ve eleştirilerini bekliyorum.

Özge Övün Sert

Özge Övün Sert 2003'ten bu yana Amerika'nın Sesi'nde muhabirlik ve televizyon sunuculuğu yapıyor. M.Ü. İletişim Fakültesi mezunu. Atlantik'in öbür yakasından haber veren sunucu ABD'deki Türk toplumunun da aktif bir üyesi. Ayrıca büyük hayallerin küçük adımlarla gerçeğe dönüşebileceğine inanıyor.

Blog Yazarı ve Mesajı