Amerika Yollarında (3)

Posted August 5th, 2013 at 1:34 pm (UTC-5)
5 comments

Motosikletli Kız yollarda 🙂

Koca bir yazı neredeyse devirmek üzereyiz. Sizi bilmem, benim için bu yaz “nasıl geçtiğini anlayamadığım” yazlardan biri oldu. Bir kere Washinton’da haftalarca yağan yağmur, ardından 38-40 dereceleri bulan sıcaklık, sonra yine bir yağmur, bir sıcak denklemi nedeniyle öyle uzuuuun bir motor sezonu yaşayamadık. Motor üstünde iki kez tüm hücrelerime kadar (!) ıslandığım şiddetli yağışların ardından bir süre motoru kenara bıraktığım bile oldu 🙂 Ama sizin için kısacık da olsa bir video çekmeyi de ihmal etmedim.

Amerika’da milyonlarca scenic byway (manzaralı ara yollar diyelim kurtarsın 🙂 ) var. Videoda göreceğiniz de onlardan biri. Başkent Washington’a kapı komşusu Virginia Eyaleti’ndeki şirin bir kasabanın yolu. Yaklaşık 2 dakikalık seyahati benimle birlikte tamamlarsanız (“action cam” ile çekilmiştir; o yüzden biraz yol tutabilir, uyarayım 🙂 ) daha önceki bir videolu yazıda bahsettiğim “go cruise throttle control” adlı ucuz, minik ama felaket kullanışlı cruise control’u da iş başında görebilirsiniz. Öyle basit bir alet ki… Gazı tek parmakla sabitleyip, ardından ufak gaz oynamaları için elinizi birkaç saniyeliğine elciğe götürüp, daha frene basmaya bile gerek kalmadan yavaşlayabildiğiniz bir faydalı zımbırtı 🙂 Uzun yol, kısa yol demeden kramp giren ellerinizi dinlendirmek için birebir. Türkiye’de bazı motosiklet sitelerinin bu aleti sattığını da biliyorum zira hazırladığım videoyu da sitelerinde tanıtıcı/yardımcı olarak kullanıyorlar görüyorum 🙂

Motosikletli Kız’ın kaskının üzerinden yolu izlediğiniz bu seyahatten hoşlanırsanız aşağıdaki “Comment” butonuna tıklayıp yazabilirsiniz. Böylece yeni videoların gelişini de garantilemiş olursunuz 🙂 Benden söylemesi…. 😉

Ne demiş Amerikalılar? Enjoy the show… 🙂

 

 

Bu arada daha önce hazırladığım, cruise control videosunu hala izlemediyseniz önce bir dakika utanın lütfen, ardından da aşağıda izleyin 🙂

 

Maceralarımı Twitter’da takip etmek isteyenler için:

5 responses to “Amerika Yollarında (3)”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım yazılarada videolarada eşlik ettim. ilk videodaki müzik gerçekten güzel.
  yol boyunca ilerlerken bende saga sola bakarak ne var ne yok şeklinde seyrettim.
  güzel yemyeşil bir dogaya şahitlik ettim.geçenlerde sizin ilk motosikletinizle olan resminizi gördüm ve gülümsedim.

  biliyormusunuz bu moosikletli kız bıkmadan yılmadan hayatının keyfini sürüyor. haftada birde 3-5 dakikalık video ve pedogoji ile bize amerikadan haber veriyor. hafta içi haberlerinizide ilgi ile izliyorum. voa ya takılalı kaç yıl oldu onu bile bilmiyorum. insan işte her zaman dogru ve mükemmel olamıyor. bazen ne kadar dikkat etsenizde hata yapabilme olaslıgınız olabiliyor. umarım voa türkçe servisi olarak bana hoşgörü ile bakarsınız.

  bugün dayımın oglu ailesi ile kayseriden geldi. oruç tuttukları için gece denize girme zorunlulugu dogdu. ailece denize gittik. ben tek başıma açıldım. deniz o kadar güzelki anlatamam. bir ara sırt üstü 10 dakika yattım. ve yıldızları seyrettim. yıldızlar o kadar mükemmel ve ahengliydiki anlatamam. sonunda aklıma titanic filminde bir ara gökyüzünü gösteren kare geldi. ne oluyor yoksa titanik battıda denizdemiyiz dedim ve hamle yaptım. epey uzaklaşmışım. biraz kulaç attım ve dinlendim. öyle öyle kıyıya kadar ulaştım. senin gibi bir video ayarlayamadıgım için kusura bakma.

  yeni bir kitap aldım. adı gog. amerikalı bir milyarderin maceralarını okuyorum. kitabın yazarı igrençlik degil igrençliktende öte olanları yazmadım diyor. fakat bu güzel igrençligi çok begendim daha yarıdayım. insanları küçümseme alay etme ve aşgılamasına tam not verdim. benide igrenç olarak görmemen için bir şey yazmalıyım. aslında insanları oyuncak yerine kullanmış. fakat olaylar ve düşünceler küçümseme alay etme ve aşagılanmayı hak etmiş. gog ruhuma girdi bile fakat uygulamadan önce kitabı tamamen bitirmeyi bekliyorum.

  şey selin hanım hani siz diyorsunuz ya. rüzgarın bile amarikada farklı estigini. bir gün şu rüzgar nasıl esiyor pedogajiniz ile bir sunum yapabilirmisiniz. fakat öyle bir anlatmalısınızki bizim saksı o rüzgarı hissetmiş ve görmüş kadar olmalı. bu konuda deneyimli bir muhabir olarak bize güzel bir sunum yapacagınız için heycanla bekliyor olacagım. yalnız bizim bildigimiz türk rüzgarları gibi olmasın.

  degerli selin hanım hayat devam ediyor ve bizde eşilk ediyoruz.müzik,internet ve uyku olmasa ne yapardım diye düşünüyorum. hayata tutunabilecegim ve hayata veda edene kadar beni her şartta ayakta tutabilecek birşey buldum. büyük bir aşiret kurmayı planlıyorum. bu adamın motoru ne olacak biliyormusunuz. çocuklar.

  konuyu dagıtmayım ben çin malı gariban motosikletimle hala trafik polislerinden kaçmaya devam ediyorum. çünkü motosiklet ehliyetim yok. hala yakalanmadım. ortaçagdan kalma bir kaskım var. belki soracaksın neden yenisini almıyorsun diye. aahh ahh selin hanım memleketim kayseri öyle bir tasarruf kültürü yüklemişki hiç sormayın. işte bu yüzden ekonomistler türkiyede kriz olsa bile kayseride olmaz diye boşuna dememişler.

  selin hanım SAYGI VE SEVGİLERİMLE. KENDİNİZE İYİ BAKIN….

  not:selin hanım bir önerim var ve fikir sahibi olarakta ilk ricamın olması hakkımdır. hani washingtonumuzun müzelerini arada bir sunum olarak verseniz ve ilk sırada bekleyen bir kişi olarak birleşik devletlerin başkanlarının bir müzesi oldugunu duydum orayı fakir hatırıma hem yazılı hemde görsel olarak bize aktarsanız olmazmı. giriş bileti için bizi ekme işlemi hiçte şık olmaz ve size yakışmaz.

  • Motosikletli Kız says:

   Beklentileriniz not edilmiştir 🙂 İlginiz, dikkatli takibiniz için çok teşekkür ederim…

 2. caglar says:

  Selin hanım, cruise control’un ismini de yazabilir misiniz? ebay’de bulup sipariş verebiliriz belki.

  • Motosikletli Kız says:

   Haklısınız, kusura bakmayın. Go Cruise Throttle Control adında bir alet bu. Ebay’de de rahatlıkla bulunabiliyor. Türkiye’den de alabilenler olmuş, söylemişlerdi. Kolay gelsin. Sevgiler…

 3. Böyle yollar bizimde buralarda olsa da bizde böle gezebilsek 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)