Başıma Gelen En İyi Şey!

Posted January 3rd, 2012 at 11:23 am (UTC-5)
13 comments


(NOT: Bu yazıyı yukarıdaki minik fotoğraf sergisi için seslendirdim. İster buradan okuyun, ister fotoğrafları incelerken bir yandan dinleyin. Sonuçta sesli yazılar sizin için var 😉 )

 

Yapmak istediklerimizi niye yılın ortasında bir günde yapmaya başlamayız bilmem. Niye hep yeni yılın ilk gününe saklarız hedeflerimizi? “Bu yıl daha az üzeceğim kendimi” deriz bazen, bazen “1 Ocak’tan itibaren daha az televizyon izleyeceğim” deriz mesela. Niye 2 Mart’ta başlamaz o hedefler,  10 Haziran’da ya da? Adettendir… Yeni yıl yeni hedefler demektir tüm dünya için… O yıl biterken de muhasebesi başlar tutulmamış sözlerin, yalan çıkmış hedeflerin 🙂

Ben 2011’in muhasebesini yaparken başıma gelen en iyi şeyleri düşünmeye çalıştım hep. Diğerlerini düşünürsem 2011’den çıkamayacakmışım, orada kalacakmışım gibi geldi çünkü!

Hmmm… 2011’de başıma gelen en iyi şey Motosikletli Kız olarak yazılar yazmak oldu. Çünkü sizi tanıdım. Motor aşkımı, bana verdiği heyecanı sizlerle paylaşabilmenin tadını yaşadım çünkü. Her satırımı dikkatle inceleyen, üşengeç olmasa bile sesli yazıları dinleyen, aksi fikirde olduğunu söylemekten geri durmayan ama bunu hep muhteşem bir dengede kalarak yapabilen, destek olan, yalnız bırakmayan, sahip çıkan bir okuyucu kitlem olduğunu gördüm.

Motoru seven, motorcuların “daha iyi birer sürücü olması için”, “kask takması”, “korumayla motora binmesi” için çalışan, birbirine değer veren binlerce motosiklet tutkunu olduğunu gördüm.

O yüzden 2011’de başıma gelen en iyi şey hanesinin en tepesine şu an burada bu yazıyı dinleyen seni, sizleri, hepinizi yazdım!

Ta Amerikalarda beni yalnız bırakmayan, emeğime değer veren ve verilmesi için sosyal medyada birer elçi gibi çalışan, forumlarda bana yer ayıran tüm motorcu dostlarıma teşekkür ederim.

Yukarıda gördüğünüz fotoğraflar bana 2011’den ve motosikletlerimden kalanlar. 2012’de daha sağlam basmak, daha sağlıklı yola koyulmak ve daha çok görmek, duyumsamak ve daha çok yolu hafızama kazımak istiyorum. Sizin için de aynını diliyorum. 2012 hepimiz için yepyeni başlangıçların yılı olsun. 2013’e girmeden hesaplaşırız nasılsa kendimizle 😉

13 responses to “Başıma Gelen En İyi Şey!”

 1. speedy2 says:

  Tüm yazıların,motorun,motor ve diğer resimlerin,olmazsa olmazların,dinlenesi sesin,tüm çabaların vede seyredilesi resmin çok güzeller.

  Haddimi aştı isem özür dilerim,ama bazen insan bir 20 yaş genç olsa der ya öyle bişey,her şey gönlünce olsun

  • Motosikletli Kız says:

   İlk ve en güzel yorum sizden geldi 🙂 Bakalım bunu aşabilecek olan var mı? 🙂 Çok, çok teşekkür ederim 😉

 2. ıcah liamsi namarhak says:

  başıma gelen en iyi şey. anlattınız ve okuduk ve dinledik. bu kızın başına gelen en iyi şey nedir diye kendime soruyorum. bu kızın başına gelen en iyi şey bence

  RÜYALARIN ÜLKESİ AMERİKAYA GİTMESİ. bu yol ayırımı ve yolculuk olmasaydı. bugün blog ile yaşadıgımız etkileşimlerin hiçbiri olmayacaktı. kabul et motosikletli kız dogruların dogrusu bu.
  motosiklet tutkusu ile kurudugunuz anlamlı ve duygu yüklü bir dünyanız var. bence bunu biraz hafifletmek şu neden için geçerli olabilir. başka tutkulara kendi dünyanda yer açabilmek.

  2002 yılında zorla devlet memuru yaptılar beni. tabi şu anda memur degilim. memurluk hayatıma ankarada bir saglık ocagında bşaladım. ve bir erkek ögrenci yurdunun bir odasını işgal ederek barınıyordum. sürekli felsefe kitaplarını ve buna benzer kitapları ankara manzaralı okumakla vaktmi geçiriyordum. yurtta bulunan bir ögrenci adı emre idi. bana şöyle dedi. benim hayatımı degiştirdin. bende senin dünyanda bir degişiklige neden olmak istiyorum dedi. ne gibi dedim. yurtta herkesin bir müzik aleti var aşagı yukarı dedi. sende buna katıl ne yapacaksın bunu görmek istiyorum dedi bana.

  KAYSERİLİ OLDUGUM İİÇİN SAKSIYI HAFİF ÇALIŞTIRMAM GEREKTİ. BİRAZ DÜŞÜNDÜM. NE ALABİLİRİM DİYE. SONUNDA BULMUŞTUM. BİR MIZIKA ALDIM. ÖGRENCİLERİN HEPSİ NE ALACAK DİYE MERAK EDİYORDU. HEPSİ ABİ SÜPERSİN DEDİ. O MIZIKAYI YILDIZLARI SEYREDEREKEN ÇALMAK BENİM İÇİN EN BÜYÜK TUTUKULARIMDAN BİRİ OLDU.

  sözü neye getirecegim. başka tutkulara ne zaman yelken açabileceksiniz. frazedin bunu ben söylemedim kendinize kendiniz sorudunuz. cevabı özel olabilir fakat paylaşma cesartiniz varmı yokmu eeee onuda ben bilemiyorum.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selinine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim saygı ve sevgilerimle.

  • Motosikletli Kız says:

   Bu kızın başına birçok iyi şey geldi… Sadece bunların bir bölümü 2011’de değil daha önce gerçekleşti 🙂 Amerika’ya gelişi gibi… Bazen bizim için iyi olduğuna inandığımız şeylerin sonradan pek o kadar iyi olmadığını anlasak da? Öyle değil mi? Birşeylere tutkuyla bağlanabilen insanlar için hiçbir zaman sadece bir adet tutku objesi yoktur, bilirsiniz. Motosikletli Kız’ın da kimini burada satır aralarında paylaştığı, kimini ise kendine saklı tuttuğu birçok tutkusu var muhakkak. Yazmak bunlardan biri… Seslendirmek, okumak… Teknolojik her türlü araç gereç… Bunlarla ilgili çıkan her haber, yazı, görüş! Deniz! Su altında fotoğraf çekmek… Motosiklet bunların hepsinden bir adım önde kalır hemen hemen her zaman. Diğerleri de motosiklet tutkusu da zaman zaman “yenilenmek” ister… O zaman Motosikletli Kız gereğini yapar 😉 Size de yeni yıl mesajına katkınız için teşekkür eder 😉

 3. TCMK KOMUTAN says:

  Geç de olsa Yeni Yılın Kutlu Olsun Motosikletli Kız, iyi ki başına bu “en iyi şey” gelmiş. Yazıların ve en güzeli seslendirmelerin Türkiye’de motosiklete gönül vermiş, motosikletlilerin yanlış anlaşılmasından bıkmış insanlar için bir başlangıç ve senden daha çok çalışmanı istiyoruz. Umarım yeni yılda başına daha da iyi şeyler gelir.

  • Motosikletli Kız says:

   “Bir başlangıç…” Bu kısmı ayrı bir sevdim… Çok teşekkür ederim. Başımıza bu yıl daha iyi şeyler gelmesi dileğiyle 😉

 4. Güzel bir 2011 derlemesi olmuş Selin. Ellerine sağlık. Keyifle izledim.

  Yeni yılda herşeyin gönlünce olmasını, tüm motosiklet camiası için keyifli geçmesini diliyorum.

 5. unforgiven says:

  çok teşekkürler selin senin ve tüm motorcuların yeni yılını kutluyorum tekeriniz düz bassın kazasız belasız

 6. aydın sarı says:

  seni tanımak ço güzel selin…sen de bizim başımıza gelen ta uzaklarda bir bir moto dostumuzsun…
  ancak demeden geçemedim…lütfen kesik-parmaksız eldivenlereen güvenliğin için vazgeç…ben yıllar önce ufak bir düşme olayında kesik eldivenlerle parmaklarımda sıyrılmalar olmuştu ucuz atlattım ama uzunca bi süre acı çekmiştim…saygılarımla selamlar…

  • Motosikletli Kız says:

   Aydın Bey, yeni yıl dileğinde de güvenliğimi düşündünüz ya 🙂 Haklısınız. Parmak kesikleri, kırıkları küçüksenecek gibi değil… Parmakları korumalı ve yarım olmayan eldivenim de var merak etmeyin. Bunlar sahne eldiveni 😉 Teşekkür ederim. Desteğiniz için… İyi seneler…

 7. Cloud says:

  Merhabalar;
  Sizin blogu bulduktan sonra her yeni yazınızı, kimi zaman gözle kimi zaman kulakla okudum dinledim. Güzel bir kalem ve güzel bir ses’ten okumak dinlemek de güzel oluyor, hele de konu ağırlkla motosiklet olursa. Yazınızın başında bahsettiğiniz hedefleri aynen 1 ocakta ben de koydum mesela kendime. Aslında insanoğlu her nerede olursa olsun benzer dilek ve hedeflerin peşinde bir ömür yaşıyor neredeyse. Özellikle orta sınıf insanlar bu konuda dünyanın pek çok yerinde benzeşiyor küreselleşme canavarının da bu konuda inanılmaz bir katkısı var tabii.
  Motosiklet denilen iki tekerli şeytan arabası aslında bizleri hayata bağlayan bir alet. Bunu hayatında hiç motosiklete binmemiş birine anlatmak ne kadar zor oysa. Benim hayatıma oldukça sert bir kaç yılın sonrasında 35 yaşımdayken girdi mesela, şu aralar motosikletsiz olsam da bir gün mutlaka yeniden alacağım, kafamda ise motosikletin geçmediği bir gün bile olmadı düşünsel olarak 35’imden bu yana…
  motosiklet ve motosiklyet dostlarıyla bir hayat yaşamak güzel… Herkese istediği gibi bir yıl geçirmesini diliyorum.

  • Motosikletli Kız says:

   Blogdaki tanıtım yazımda da söylediğim gibi. Motor benim ağrı kesicim gibi… Heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım hayalim! Yazdıklarınız bana bu söylediklerimi anımsattı. Sizi çok iyi anlıyorum! Kısa süre içinde tekrar motorlanmanız dileğiyle… Bloğumu bulduğunuza çok sevindim 🙂 Teşekkür ederim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)