Kış Uykusu…

Posted December 5th, 2011 at 8:09 pm (UTC-5)
15 comments


Ben sıcak hava motorcusuyum. Belki Motosikletli Kız olmanın dezavantajıdır 😉 Titreğim biraz 🙂 O yüzden sıcaklık 10 derecenin altına düştü mü bir telaş alır beni. Motorumun garaja kalkma vakti gelmiştir çünkü… O yüzden yılın birkaç ayı hüzündür bende sormayın… Kimilerinin kış depresyonu dediği şey benim için motor özlemidir, kışları gelen…

İçinizde “Kar yağmadıkça binerim” diyen ve motorlarını yaz kış bırakmayanlar var, biliyorum. Ben bırakıyorum ama günlerce motorun sesini, rüzgarı, motorun üstündeyken ruhumun mutluluktan gıdıklanmasını bir türlü unutamıyorum.

Bu hafta işte buradan hareketle “değerlimizi” kış uykusuna yatırırken dikkat etmemiz gerekenleri anlattım sizler için. Bu sefer sesli yazı değil, görüntülü bir yazı oldu bu 🙂 Çoğu bildiğiniz şeyler… Ama uygulamayı unutabileceğiniz şeyler aynı zamanda… O yüzden gözden geçirmekte, dikkatli olmakta fayda var. Hem belki sizin ekleyecekleriniz de olabilir.

Üstelik konu mankenimiz bir Burgman 650 😉 Benimki… 🙂

Buyrun, buradan izleyin 😉

 

 

Ve son olarak… Biz motor tutkunları için motordan ayrı geçen zaman, beklediğimiz birisi her an giriverecekmiş gibi kapıya bakmaya benzer… Ruhunuzun bir parçası eksilir ya… Öyle bir sızıyla bekleriz tekrar “bütün” olabilmeyi. Motorsuz geçen zaman, arzulamaktır rüzgarla dertleşmeyi, sıkıntıları yollara dökmeyi, sadece ama sadece motora güvenmeyi… O yüzden işte, suratım düşer her yıl motorumu kış uykusuna yatırma günleri geldiğinde… Bir daha “bütün” olma zamanı gelene kadar “tam mutlu” olmam, olamam… Tıpkı sizin gibi…

15 responses to “Kış Uykusu…”

 1. Cglist says:

  Dört dörtlük bir kışa hazırlama videosu olmuş,emeğine sağlık Motosikletli Kız. Teknik bilgileri de detayına kadar anlatmışsın. Valla bravo dünyada 1 numara.

  • Motosikletli Kız says:

   Çok teşekkür ederim. Faydalı bir liste olmasını umut etmiştim. Yorumlardan öyle olduğu anlaşılıyor 😉

 2. ıcah liamsi namarhak says:

  vallahi selin hanım biz antalyanın incisi finike de eksi dereceleri görmüyoruz. ve motosiklet ile hayatımızı devam ettiriyoruz. burada bu tam bir çılgınlık. herkes bir şekilde biniyor bu tutkuya. tabi genelde tercih edilen ekonomik motosikletler. birkaç tene hıszlı motor gurubunun dışında marka yok denecek kadar az.
  buralara yaz aylarında guruplar halinde gelen çok ilginç motorlar görebilmekteyiz. bu motosiklet tutkusu acayip bir bagımlılık yaptgına çeşitli vesileler ile şahit olabiliyoruz. mesala sizi buna örnek verebiliriz.
  yazı ve sesten sonra canlı video paylaşımınıda başlamışınız. hızınıza yetişemiyoruz. buralardan oralara
  kucak dolusu selamlar gönderiyorum. herkes kendine iyi baksın.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selinine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim. saygı ve sevgilerimle

  not= bu motosikletli kız havanın eksi derecleri buldugu zamanlarda hangi kara taştını kullanıyor. birazda dedikodu yapalım arkadaşlar.. kaynatalım ortalıgı. gönüllerimizce takılalım diyorum….

 3. R 1200ST says:

  Bu video seri haline gelebilir.Bir dizi,veya seri teknik bilgiler.serisi.
  Güzel Düşünce.

 4. Ahmet Erşen says:

  Selin , tam zamanı derler ya ..
  Soğuk ve yağışlı havalarda bir çok Scooter sever ya scooterini kışa hazırladı yada hazırlamak üzere..
  Videonda paylaştığın değerli bilgiler için teşekkür ederiz..
  Emeğinize sağlık..

 5. Malum, Türkiye’de Güney’in en Güney’indeyiz. Bundan dolayıdır ki kış uykusu kavramı bizlere biraz yabancı.
  Ama kışın motosikletini kullanmayan kişiler için güzel bilgiler.
  Teşekkürler.

 6. ekonomi says:

  kış gelmeden paçaları sıvamamak gerek :)) güzel paylaşım teşekkürler :)) ama kışın motorsiklet değilde kar topu kardan adam daha iyi olr sanki :=)

  • Motosikletli Kız says:

   Doğru 🙂 Kışın en “çocuksu” eğlencesi kardan adam ve kartopudur. Onu da keyifle bekliyoruz 😉 Katkınız için teşekkür ederim 🙂

 7. Sercan Yılmaz says:

  Ah ah burgman olsada garaja kaldırsak

 8. Sercan Yılmaz says:

  Çift ayağıyla ceremesını çekmeden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)