Kapatıyoruz!

Posted March 12th, 2012 at 1:19 pm (UTC-5)
6 comments


Kapatıyoruz!

Evet, evet. Daha sonra başka boyutlarıyla ele alınmak üzere kapatıyoruz. Neyi mi? İstanbul’daki motosiklet fuarının ilk perdesini tabii! Hatırlarsanız Scooter Bilgi Forumu’nun kare kare görüntülediği fuar standlarının fotoğrafları geçen hafta Motosikletli Kız’da yer almıştı (Konuyu sağ sütunda bulup tıklamaya üşenenlere kolay bağlantı sağlanır! -Tıklayınız- 🙂 ) O yazıda söz vermiştim. Kapanışı bloğun okuyucularından Ender Yıldız, Osman Cinay ve Volkan Kuralay’ın fuar fotoğraflarından kısa bir seçkiyle kapatacağımı söylemiştim.

Forumlarda, Facebook’da, Twitter’da, ne bileyim Google Plus’da Youtube’da… Neredeyse her platformda motor fuarı ince elenip sık dokundu zaten. Fuardan geriye kalanlar, motosiklet tutkusu, çin motorlarının ezici ağırlığı, ilginç aksesuarlar vs hakkında konuşmaya devam edeceğiz ama şimdilik fuarı tatlı tatlı anacağınız fotoğraflarla ilk perdeyi sonlandırıyoruz. Taa Amerika’lara fotoğrafları yetiştiren, paylaşan herkese, hepinize teşekkürler 😉


Önce Ender Yıldız’ın fotoğraflarından kısa bir seçki…


 

 

Sıradakiler Osman Cinay’ın objektifinden…

 


 

 

 

Ve son olarak Volkan Kuralay’ın fotoğraflarından bir bölüm…


6 responses to “Kapatıyoruz!”

 1. R 1200ST says:

  Çok Hoş Bmw motorlar ellerinize sağlık.

 2. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım fuar süresince çok güzel iş çıkardınız. resimlerdeki motorlarda gerçekten harika.
  hepsini tek tek inceledim. en çok bmw yi begendigimi söyleyebilirm. çinli motorların ezeci çogunlugu olabilir. fakat kaliteli bütün motorların üretim tesislerinin yeri yakın zamanda degişecek. kalite yer degiştirirken çinlilere dandik üretim kalacak. ve onun pazarıda sadece kendileri olacaktır. umuarım beklentilerimin düznelemeleri ile mutlu sona ulaşabilecegiz.

  bugünlük bu kadar maydonoz olayım diyorum yazıyı çogalttıkça yazı ile kendimin baglarını yazmaya başlıyorum bunu bazen yapıyorum bazende kısa tutuyorum. noktalayalım.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim. saygı ve sevgilerimle.

  not: çinlilerin üretimleri amerikaya girdiginde gümrük vergisine maruz kalıyor. ve nakliye sigorta vs gibi masrafları var. . fakat aynı kalitenin amerikada kalite ve maliyet avantajı ile üretilmesinin gümrük vergisi ve nakliye sigorta gibi masrafları da bulunmamaktadır. olaya alım gücü açısından baktıgımızda ve amerikan ekonomisinin düzene girip her yıl % 5 büyüyecegi gerçekleştiginde bütün üreticilerin bu avantajların ve biçok avantajlar ugruna amerikaya göç etmeleri beklenmektedir. gelecegin hava durumunu çinde üretim yapan motosikletçiler için yorumladım.

 3. Cloud says:

  Katkı olacaksa, naçizane ben de gittim, pek beğenmesem de, fuara dair fikirlerimi bloğumda yazdım, fotolarıyla beraber. Buyrunuz link: http://mymotorcycleexperience.blogspot.com/2012/03/bi-daha-motorsuz-gitmem-abi-2012-fuar.html

  Selamlar, kolay gelsin!

 4. Ahmet Tezer says:

  Güzel bir fuar çalışması oldu, Harika ropörtajlar, resimler ve yorumlarınızla 2012 Motobike Expo Motorsiklet fuarı Bloğunuzda mükemmel şekilde yansıtıldı. Veya şöyle diyelim yaşatıldı. Emeklerinize sağlık. Teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)