Bakmaya Doyamadığım…

Posted June 4th, 2012 at 2:39 pm (UTC-5)
4 comments

Çocukluğumdan hatırladığım birkaç çizgi filmden biridir Tweety ile Slyvester’ın maceraları. Nedense ben hep kedinin tarafını tutmuştum. Kuşların yenmesine taraftar olduğumdan değil. Sanki haksızlığa uğrayan Sylvester oluyormuş gibi gelirdi de bana ondan. Yaşlı teyzenin sopasını hep o yerdi, zavallı 🙂 Nereden mi çıktı şimdi bu? Geçenlerde en son yazımın başlığını atarken aklıma Tweety’nin meşhur cümlesi gelmişti de ondan: “Bir kedi gördüm sanki. Evet, evet bir kedi gördüm!” (Bu sırada Sylvester klasik kedi avcılığıyla sağdan soldan gizlice sızıp bir görünüp bir kaybolmaktadır Tweety’nin kafesi etrafında! 🙂 ) O yüzden de Bir/Bin Motor Gördüm Sanki koydum yazının adını. İşte şimdi geldik o yazının ikinci bölümüne…

Gerçekten de Ulusal Anma Günü’nde motorlar bir görünüp bir kayboluyor. 30’ar saniye aralıkla yeni bir grup motorcu dalgası Kongre’nin önünde akıp gidiyordu. Zaten az önce hatırlattığım yazıda videosunu izlediniz. Ama çoğunuz “detaylara açız” dediğiniz için 200’e yakın “detaylı” fotoğrafı da şimdi ekliyorum. Slayt gösterisini ister tam ekran (fotoğrafların sağ alt köşesindeki küçük ikona tıklayıp tam ekran izleyebilirsiniz), ister durdurup başlatarak, ister baştan, ister sondan izleyin,fark etmez 🙂 Ama yeter ki siz de benim gibi “doya doya” izleyin 😉

 

Yorumlarınızı da esirgemeyin 😉


Bu arada videoya tekrar göz atmak isterseniz, buyrun buradan izleyin 😉

4 responses to “Bakmaya Doyamadığım…”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım güzel bir iş çıkarmışınız. elinize saglık. o kadar degişik ve güzel motorlar gördümki hepsi harkulade idi.hemen kendime uygun olan en uygun motor sitilinide buldum. bana uygun olan ise üç tekerlekli motor. çıkmaz ayın son zamanında amerikada olursam. üç tekerlekli bir motor alacagım ve özel hayatımı yaşamayı düşündügüm maine eyaletini üç tekerlekli motorumla karış karış gezecegim.

  ya gene saçmaladı diye mırıldanmayın sakın ola. insan hayal ettigi zaman yaşarmış belki programı ileride yaşama imkanı bulabilirim.benim programlarım son derece profesyoneldir. bir zaman küçük bir sahil kasabasında kendi halime yaşayacagım diyordum. ve şu anda istedigim gibi bir yerde hayatın keyfini çıkarıyorum. fakat bu hayat bıktırdı. ve yeni liman amerika maine.

  üç tekerlekli motor için 10.000 doları gözden çıkardım. fakat ehliyet sorunum var. onuda bir şekilde çözecegime inanıyorum. tercumanla sınava giriliyormuş böyle bir şeye rastladım geçenlerde.

  dikkatimi çeken başka bir şey daha vardı. kongreye yakın bir yerden geçit gerçekleşmiş. bu motorlar voa centerin önünden geçiyor olmasın.bana biraz öyle geldi gibi. hazır kopyecilikten şüpheleniyorum biraz haklıyım gibi geliyor bana.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine çok teşekür ediyorum. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim.saygı ve sevgilerimle

  not:türkiyedeki otobüslerle amerikadaki otobüsleri kıyasladıgımda amerika ne kadar fakirmiş dedidigim zamanlar oldu. türkiyedeki motorlar ile amerikadaki motorlardada amerika ne kadar fakirmiş diye düşünmeme neden oldu.tanrı aşkına bir tane modelli motor göremedim dogrusu. yoksa bu düşünce ve felsefe biçimlerindenmi kaynaklanıyor diyede ihtimal vermiyor degilim.

 2. aydın sarı says:

  taa uzaklardan, bu eşsiz şölen için teşekkürler selin…

 3. Enteresan olan, o kadar Amerikan ın içerisinde bir kaç tane Avrupa kasa motorun olması…
  Ülkemizde neredeyse hiç göremeyeceğimiz model ve kasalardan orada çok sık görülmesi..
  Bizde çok sık görülen motorlardan orada çok az görülmesi…

  Acaba biz mi bu işi bilmiyoruz, yoksa her fırsatta özenmeye çalıştığımız Amerikan motorcu veteranları mı bilmiyor???

  Güzel çalışma tebrikler…

 4. Fırat says:

  Selin Hanım bu güzel fotoğrafları izlemek öyle keyif vericiydi ki tam şu fotonun hakkında yorum yazıyım diyorum ama bir diğerine geçmek için sabırsızlanıyrum 😀 bir baktım ki sonuna gelivermişim.. Şimdi yazıverimde tekrar bakıyım 🙂 Bu ziyafet için teşekkürler. Valla bir resimde köpeği için resmen -seyyar yuva- yapmış arkadaş çok takdir ettim:) Bir resimde de -kırmızı honda motosikletli- bizim Türkike deyimiyle tonton amca normuna çok uygun bir bey vardı çok sevimliydi.Zaten ilginçtir ki yüzde 70 i kadarı fotolarda gördüüğüm kadarı ile orta yaşın 1-2 tık üstü:)) Hmm.. hepsi birbirinden güzel valla objektifinize sağlık..Bagajlar müthiş -Hadi uzun bir tura gidelim havası var. Birde bir detay dikkatimi çekti çoğu motorun lambasının ortasındaki kırmızı nokta 🙂 ne fonksiyonu vardır acaba bilginiz varmı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)