Amerika’da İki Teker Üstünde Hayat…

Posted October 1st, 2012 at 2:39 pm (UTC-5)
1 comment

Teknoloji sağolsun iletişimin bir yolunu mutlaka buluyoruz sizlerle. Ama blogda bir süredir hareket olmamasının sebebi uzaklarda olmamdı. Yıllık izindi mizindi derken işte yine başladığımız yerdeyiz 🙂 Ben sizleri gruplarınızdan, forumlarınızdan sessizce izlemeyi sürdürdüm yine. Sessiz çoğunluğun da “yokluğumda” takipte olduğunu biliyorum. Bir yeniden “merhaba” yazısı olarak karışık yol-mekan fotoğraflarımı paylaşmak istedim ben de.

Fotoğraf çekmeyi oldum olası severim. Ama açıkçası motor üstünde çekmeyi daha çok seviyorum. Her türlü aksiyonu minik gövdesindeki teknoloji sayesinde fotoğrafa dökebilen GoPro kameraları ben kullanmıyorum. Onun yerine başka, herkesin çok bilmediği ya da alışmadığı için elinin gitmediği bir kamera kullanıyorum. Sizle ayrıntılı bir yazı ya da videoda paylaşacağım onu da. Şimdilik aşağıda o kamerayla ve bir de daha geleneksel, bildiğiniz SLR benzeri, ama yarı otomatik kamerayla çekilmiş fotoğraflar bulacaksınız. Sevdiğim yerler ve sevdiğim yollardan… Fotoğrafların bir bölümünde daha önce sizle videosunu paylaştığım bir mekanı da göreceksiniz. Arzu ederseniz o videoyu da hemen bloğun sağ kenarındakiler arasında bulabilirsiniz. Ya da şurayı tıklayarak doğrudan sayfasına gidebilirsiniz 🙂

Siz de fotoğraflarınızı ve yol hikayelerinizi Amerika’dan dünyaya anlatmak isterseniz şu adresten bana ulaşabilirsiniz: motosikletlikiz@gmail.com

Sizi hayaller, planlar, yollar ve mekanlarla başbaşa bırakıyorum o zaman 🙂

Blogla ilgili yorumlarınızı hemen aşağıdaki “Yorum” (Comment) butonundan paylaşabilirsiniz 😉

 

​​

One response to “Amerika’da İki Teker Üstünde Hayat…”

 1. ıcah liamsi namarhak says:

  selin hanım dogru çoktan beri yoktunuz. özge kayboldu onu ögrenmiştik. barış kayboldu daha hülya ablaya soramadım. sizde koybolunca biraz bekleyeyimde belki iznini kullanıyor olabilir dedim ve ortaya çıktınız. geriye barışın akıbeti kaldı. onu merak ediyorum. vao türkçe bölümünede yeni arkadaşlar dahil olmu. bu iyi haber. aramızda kalsın diye diye herkes ögrendi bu gidişle voa türkçe voa nına en büyügü olacak.

  siz tatildeyken biz çalışmakla beraber mesai yapıyorduk.hemen hemen genel çerçeveyi tamamladık. ve artık bizde 6 kasıma kadar tatile çıkmayı hak ettik diyebiliriz. yogun tempo içinde anltamaya ve anlaşılmaya önem verdik ve artık meyvelerini topluyoruz. fakat bu sizin bildiginiz meyvelerden degil o yüzden ikram etme şansımız yok denilebilir.

  resimleri inceledim .gerçekten güzel yerler. renkli karelere şahit oldum. fakat bu yerlerin maine kadar güzel olduguna inanmıyorum. söz maine den açılmışken ben for sale island bir emlakçıya üyeyim. geçenlerde bana maine den o kadar güzel bir ada önerdilerki anlatamam. o gün orayı rüyamda gördüm. çokta ucuzmuş 4.5 milyoncuk bana cent gibi geliyor. bu maine aşkı sizin motosikletle birebir özdeş diyebilirim.

  bu kadaaarr tatilin sonrasında bu kadar basit bir girişi ise dogrusu yadırgadım. biraz daha içerigi ve niteligi yüksek olabilirdi. daha fazla ileri gidemiyoruz çünkü özel sınırları geçme hakkımız yok elbette. umarım iyi bir tatiliniz olmuştur. benim hayatım ise antalyanın en güzel kasabasında sürekli bir tatil yapmakla geçiyor. ve bana sundugu tatminkarlık ise para ile bile satın alınamayacak boyutlarda.

  bana bu imkanı veren amerikanın sesi ve selin ine thanks a lot. kurumsal ve mesleki hayatınızda size başarılar dilerim saygı ve sevgilerimle.

  not=selin hanım barış hakkında bir bilgi talebini hülya ablaya bir çıtlatsanızda ondan bir bilgi elde etme olanagına dolaylı ivme ile sahip olsak diyorum.degişim dönüşüm ve birleşim geçirmiş bir milliyetçi liberal kapitalist için

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOTOSİKLETLİ KIZIN ÖZÜ


Merhaba,

Motosikletli Kız ben. Ya da ismimi bilmek isteyenler için, kısaca Selin… Yıllardır hem haber editörü olarak medyanın tozunu yutuyorum hem de iki teker üstünde yolların. Şimdilerde Amerika'da, televizyon habercisi olarak devam ediyorum macerama...

Her İstanbul mağduru gibi trafikten kurtulmak için bir helikopter almanın (!) en iyi alternatifinin ne olacağını düşündüğüm o günlerde aldım ilk motorumu.

11 yılda 4 motor, binlerce kilometre yol ve her aklıma düştüğünde yüzümde hınzır bir gülümsemeye yol açan milyon anıdan sonra hayalini kurduğum yollarda, Amerika’dayım. Rüzgarın bile farklı estiği dev kıtadaki uzun, upuzun yollarda…

Ağrı kesicim, heyecanım, kafam bozuk olduğunda derin bir nefesle düşüncesini içime çekmeye çalıştığım motorumla. Bir o kadar bildiğiniz ve bir o kadar bilmek isteyeceğiniz şeyi biriktirdim eteğimde. Paylaşmaya hazırım. Tüm rüzgar tutkunlarına, iki teker aşıklarına, motosiklet delilerine açık davet:

Gelin birlikte kaybolalım rüzgarın içinde…

motosikletlikiz@gmail.com

Sağlıklı Sürüş İçin Bilmeniz Gerekenler (1)

VİDEOLU YAZILAR :)

Amerika Yollarında (2)

Motorda Kolları Dinlendirmek

Amerika Yollarında (1)

Amerika Yollarında (3)

Motosikletli Kız Amerika'daki Fuarda

Reflektörleri Taktım, Sizin İçin Test Ettim ;)

İnterkom Almadan Bunu İzlemelisiniz

2014 The Washıngton Auto Show

Kask Hayat Kurtarabilir!

Motorda Dertler Nasıl Unutulur?

Motorla Amerika'da (2011'den Kalanlar)

Binlerce Motor Yollara Dökülürse!

Burada Sizin Yazı ve Fotoğraflarınız da Var!

Sizin Köşeniz

Bu Blogda Neler VAR Neler YOK?

*Bu blogun yazarının gözünde hiçbir motor (marka, cins, tür, yıl, renk, güç açısından) bir diğerinden üstün değil (Kabul edin her motor sahibine güzel gelir)

*Bu blogda Amerika VAR, Türkiye VAR. Bu ikisinden herhangi birinin yerden yere vurulmasına yer YOK.

*Bu blogda izlenimlere, araştırmaya ve zaman zaman şahsi fikirlere ve öykülere yer VAR. Dolayısıyla hiçbir fikre, yoruma katılmamak YOK.

*Bu blogda her türlü olumlu katkıya yer VAR. Motor tutkunlarının birbirini kırıp dökmesine izin YOK.

*Bu bloga her türlü eleştiriyi yöneltmeye hakkınız VAR. Ama ara sıra da olsa yapıcı olmayı unutmak YOK.

Not: Blog kuralları her an değişebilir. İtiraza yer YOK:)