29-ти август 2012

Posted August 29th, 2012 at 7:49 pm (UTC+0)
Leave a comment

Malaysia National Day

Прослава на Денот на независноста на Малезија во Куала Лумпур. (AP)

Read the rest of this entry »

28-ми август 2012

Posted August 28th, 2012 at 7:32 pm (UTC+0)
Leave a comment

Germany Syria

Сириска опозициона група која се залага за демократска транзиција во Сирија одржа прес конференција во Берлин, Германија. (AP)

Read the rest of this entry »

27-ми август 2012

Posted August 27th, 2012 at 7:45 pm (UTC+0)
Leave a comment

Tripoli Lebanon Fighting

Продолжуваат секташките судири во Триполи. (Reuters)

Read the rest of this entry »

24-ти август 2012

Posted August 24th, 2012 at 7:07 pm (UTC+0)
Leave a comment

Norway Attacks Trial Verdict

Судот во Осло го осуди Андерс Беринг Брејвик на казна 21 година затвор за оружениот инцидент од минатата година во кој уби 77 лица. (AFP)

Read the rest of this entry »

23-ти август 2012-та

Posted August 23rd, 2012 at 7:24 pm (UTC+0)
Leave a comment

Malaysia Batu Caves

Туристи во посета на пештерите Бату (свето место за Хиндусите) во близина на Куала Лумпур, Малезија. (AP)

Read the rest of this entry »

22-ри август 2012-та

Posted August 22nd, 2012 at 7:02 pm (UTC+0)
Leave a comment

Britain Zoo Animal

Жирафи во лондонската зоолошка градина. (AFP)

Read the rest of this entry »

21-ви август 2012

Posted August 21st, 2012 at 8:01 pm (UTC+0)
Leave a comment

Lebanon Syria Conflict

Судири меѓу про и антисириските елементи во Либан.(AFP)

Read the rest of this entry »

20-ти август 2012

Posted August 20th, 2012 at 7:28 pm (UTC+0)
Leave a comment

Syria U.N. Peacekeepers

Набљудувачи на ОН во Сирија. (AP)

Read the rest of this entry »

17-ти август 2012

Posted August 17th, 2012 at 7:40 pm (UTC+0)
Leave a comment

Russia Punks vs Putin

Поддршка за членовите на групата Пуси рајотс кои добија по две години казна затвор за обвинението за хулиганство. Москва, Русија. (AP)

Read the rest of this entry »

16-ти август 2012

Posted August 16th, 2012 at 7:30 pm (UTC+0)
Leave a comment

China Kobe Bryant

NBA basketball player Kobe Bryant (C) waves to his fans before attending a promotional event in Wuhan, Hubei province, China. (Reuters)

Read the rest of this entry »

About

Categories

Calendar

July 2024
M T W T F S S
« Jan    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archives