Showing Archived Posts

Kur nevoja ishte e madhe

E Hënë, 12 Shtator 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zeri i Amerikes “…without me, there is no birthplace” – Dostojevski Me librin “Paqe dhe dashuni”, Tony Ndoj Prendushi ka krijuar manualin shqip të humanizmit dhe bamirësisë. Për këto dy fusha të gjera ndjenjash njerëzore, sado të punohet, kurrë nuk mund të thuhet se është bërë mjaft.Këtë e vërteton empirikisht Prendushi në librin […]

Posted in Uncategorized

Shtohet rreziku i prekjes nga sëmundja COPD

E Hënë, 12 Shtator 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rreziku për prekjen nga sëmundja COPD është më i lartë sesa rrezikui i prekjes nga sëmundjet e zemrës dhe disa lloj kanceresh.

Posted in Uncategorized

Shtohet rreziku i prekjes nga sëmundja COPD

E Hënë, 12 Shtator 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rreziku për prekjen nga sëmundja COPD është më i lartë sesa rrezikui i prekjes nga sëmundjet e zemrës dhe disa lloj kanceresh.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

September 2011
M T W T F S S
« Aug   Oct »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930