Showing Archived Posts

Zemërimi, i keq për zemrën; e qeshura bën mirë

E Martë, 30 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri duket se vërteton thënien e urtë se qeshura është ilaçi më i mirë.

Posted in Uncategorized

Zemërimi, i keq për zemrën; e qeshura bën mirë

E Martë, 30 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri duket se vërteton thënien e urtë se qeshura është ilaçi më i mirë.

Posted in Uncategorized

SHBA, përdorimi selektiv i stenteve, pakëson shpenzimet për kujdesin shëndetësor

E Mërkurë, 17 Gusht 2011
4 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ndërsa shpenzimet mjekësore rriten me shpejtësi, shkencëtarët kanë gjetur një mënyrë për të kontrolluar shpenzimet e operacioneve në zemër.

Posted in Uncategorized

Jetë më të gjatë nëpërmjet ushtrimeve fizike

E Mërkurë, 17 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Përfitimet nga ushtrimet fizike janë të pamohueshme.

Posted in Uncategorized

Një dietë e shëndetshme mund të jetë e shtrenjtë

E Shtunë, 13 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kohët e fundit qeveria amerikane botoi këshillat për një dietë të shëndetshme.

Posted in Uncategorized

Një dietë e shëndetshme mund të jetë e shtrenjtë

E Shtunë, 13 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kohët e fundit qeveria amerikane botoi këshillat për një dietë të shëndetshme.

Posted in Uncategorized

Si mund të jetohet 100 vjeç?

E Diel, 07 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sa gjatë mund të jetojë njeriu? Pse disa njerëz jetojnë 100 vjeç? Për këtë, stili i jetesës mund të mos jetë faktor, thuhet në një studim të ri. 

Posted in Uncategorized

Si mund të jetohet 100 vjeç?

E Diel, 07 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sa gjatë mund të jetojë njeriu? Pse disa njerëz jetojnë 100 vjeç? Për këtë, stili i jetesës mund të mos jetë faktor, thuhet në një studim të ri. 

Posted in Uncategorized

Fruktozat në nivele të larta mund të rrisin nivelin e kolesterinës së keqe

E Premte, 05 Gusht 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Fruktoza është sheqer i thjeshtë që gjendet në sasi të vogla në perime dhe fruta.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

August 2011
M T W T F S S
« Jul   Sep »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031