Showing Archived Posts

Për dhe kundër analizës PSA

E Martë, 31 Korrik 2012
Leave a comment

Asatrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një metodë për zbulimin e kancerit të prostatës është analiza P-S-A (Prostate-Specific Antigens).

Posted in Uncategorized

Për dhe kundër analizës PSA

E Martë, 31 Korrik 2012
Leave a comment

Asatrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një metodë për zbulimin e kancerit të prostatës është analiza P-S-A (Prostate-Specific Antigens).

Posted in Uncategorized

Për ata që punojnë natën

E Premte, 27 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri mund të jetë paralajmërim i hershëm për ata që punojnë në orët e vona.

Posted in Uncategorized

Për ata që punojnë natën

E Premte, 27 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri mund të jetë paralajmërim i hershëm për ata që punojnë në orët e vona.

Posted in Uncategorized

Një grup njerëzish, më në rrezik për goditje në zemër

E Premte, 27 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri tregon se një grup pacientësh ka më shumë gjasa për të pësuar goditje në zemër se shumica e njerëzve të tjerë.

Posted in Uncategorized

Yoga si fizioterapi

E Premte, 27 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë njerëz adhurojnë yogan, veçanërisht kur është fjala për shëndetin mendor dhe formën fizike. Por sipas një studimi të ri, kjo disiplinë mjaft e përhapur mund të përmirësojë edhe cilësinë e jetës për një grup pacientësh.

Posted in Uncategorized

Yoga si fizioterapi

E Premte, 27 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë njerëz adhurojnë yogan, veçanërisht kur është fjala për shëndetin mendor dhe formën fizike. Por sipas një studimi të ri, kjo disiplinë mjaft e përhapur mund të përmirësojë edhe cilësinë e jetës për një grup pacientësh.

Posted in Uncategorized

Degradimi mendor më i rrezikshëm sesa mendohej

E Martë, 17 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një tjetër lidhje midis mendjes dhe shëndetit fizik – një studim i ri tregon se dobësia mendore ndikon në jetëgjatësi.

Posted in Uncategorized

Degradimi mendor më i rrezikshëm sesa mendohej

E Martë, 17 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një tjetër lidhje midis mendjes dhe shëndetit fizik – një studim i ri tregon se dobësia mendore ndikon në jetëgjatësi.

Posted in Uncategorized

Fletë Lavdërimet e mjekëve

E Diel, 15 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Duke parë çmime dhe pllakata mbi mure në zyrat e mjekëve pacienti që shkon të vizitohet sikur ndjehet i sigurt. Por duhet të ndodhë kjo? Sepse edhe fletë lavdërimet nuk janë krijuar të barabarta.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031