Showing Archived Posts

Objektet me më shumë mikrobe

E Enjte, 27 Tetor 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mikrobet janë kudo. Megjithatë, pak njerëz ndalen për të menduar rreth tyre.

Posted in Uncategorized

Objektet me më shumë mikrobe

E Enjte, 27 Tetor 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mikrobet janë kudo. Megjithatë, pak njerëz ndalen për të menduar rreth tyre.

Posted in Uncategorized

Adoleshentët dhe pijet

E Mërkurë, 26 Tetor 2011
2 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Tingëllon si shqetësim i njohur, por fjala është për pijet e ëmbla ose të “buta” dhe jo ato alkoholike. Janë quajtur pije të buta, por një studim i ri i klasifikon ato si “gjysmë të buta”.

Posted in Uncategorized

Yoga ndihmon shërimin e dhimbjeve kronike të kurrizit

E Martë, 25 Tetor 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët thonë se kanë gjetur prova të reja se një mënyrë e vjetër mund të ndihmojë në zbutjen e dhimbjeve të shpinës.

Posted in Uncategorized

Yoga ndihmon shërimin e dhimbjeve kronike të kurrizit

E Martë, 25 Tetor 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët thonë se kanë gjetur prova të reja se një mënyrë e vjetër mund të ndihmojë në zbutjen e dhimbjeve të shpinës.

Posted in Uncategorized

Vaksina zgjat mbijetesën e pacientëve me kancer në mushkëri

E Premte, 21 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët mund të jenë një hap më afër zhvillimit të një vaksine kundër kancerit në mushkëri.

Posted in Uncategorized

Vaksina zgjat mbijetesën e pacientëve me kancer në mushkëri

E Premte, 21 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët mund të jenë një hap më afër zhvillimit të një vaksine kundër kancerit në mushkëri.

Posted in Uncategorized

1/10 amerikanë marrin barna kundër depresionit; gratë më shumë sesa burrat

E Enjte, 20 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një në çdo 10 amerikanë mbi moshën 12 vjeç merr barna kundër depresionit – një rritje prej 400 për qind në krahasim me 15 vjet më parë. Mes grave të moshës nga 40 në 59 vjeç, rreth 25 përqind e tyre përdorin barna të tilla.

Posted in Uncategorized

1/10 amerikanë marrin barna kundër depresionit; gratë më shumë sesa burrat

E Enjte, 20 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një në çdo 10 amerikanë mbi moshën 12 vjeç merr barna kundër depresionit – një rritje prej 400 për qind në krahasim me 15 vjet më parë. Mes grave të moshës nga 40 në 59 vjeç, rreth 25 përqind e tyre përdorin barna të tilla.

Posted in Uncategorized

Një studim i ri e lidh autizmin me lindjen nënpeshë

E Mërkurë, 19 Tetor 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Autizmi është një term për një grup çrregullimesh të zhvillimit që identifikohen zakonisht në fëmijërinë e hershme.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

October 2011
M T W T F S S
« Sep   Nov »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31