Showing Archived Posts

2012 blog in review

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

2012 – blog in review The WordPress.com stats helper monkeys prepared a 2012 annual report for this blog. 

Posted in Uncategorized

2012 blog in review

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

2012 – blog in review The WordPress.com stats helper monkeys prepared a 2012 annual report for this blog. 

Posted in Uncategorized

Impulsi i njeriut të mirë

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pse njerëzit veprojnë bujarisht pa ndonjë përfitim të dukshëm personal është mister. Kështu edhe tek kafshët.

Posted in Uncategorized

Impulsi i njeriut të mirë

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pse njerëzit veprojnë bujarisht pa ndonjë përfitim të dukshëm personal është mister. Kështu edhe tek kafshët.

Posted in Uncategorized

Njerëzit ende në zhvillim

E Shtunë, 29 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kur është fjala për të ardhmen e njerëzimit, studime të reja sjellin dëshmi se forcat natyrore të evolucionit vazhdojnë t’i japin formë njerëzimit.

Posted in Uncategorized

Pasardhës të bujqve a gjuetarëve, jemi ne?

E Mërkurë, 26 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Gjatë vitit 2012, shkenca botërore u përqëndrua edhe në Shqipëri. Për shembull, në muajin prill, një grup shkencëtarësh arkeologë e antropologë nga Universiteti i Cincinnatit (SHBA) zbuloi vendbanimin bujqësor më të hershëm në Evropë, në Vashtëmi (Shqipëria juglindore).

Posted in Uncategorized

Pasardhës të bujqve a gjuetarëve, jemi ne?

E Mërkurë, 26 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Gjatë vitit 2012, shkenca botërore u përqëndrua edhe në Shqipëri. Për shembull, në muajin prill, një grup shkencëtarësh arkeologë e antropologë nga Universiteti i Cincinnatit (SHBA) zbuloi vendbanimin bujqësor më të hershëm në Evropë, në Vashtëmi (Shqipëria juglindore).

Posted in Uncategorized

Historia përballë zhvillimit

E Martë, 25 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pak vetë e dinë se piramida e Keopsit dhe dy piramida të tjera në pllajën e Gizës në Egjipt për pak sa nuk u rrënuan qëllimisht rreth 170 vjet më parë.

Posted in Uncategorized

Historia përballë zhvillimit

E Martë, 25 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pak vetë e dinë se piramida e Keopsit dhe dy piramida të tjera në pllajën e Gizës në Egjipt për pak sa nuk u rrënuan qëllimisht rreth 170 vjet më parë.

Posted in Uncategorized

Sa kushton një alergji?

E Shtunë, 22 Dhjetor 2012
Leave a comment

Alergjia ushqimore mund të jetë e vështirë për një fëmijë dhe e kushtueshme për prindin.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

December 2012
M T W T F S S
« Nov   Jan »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31