Showing Archived Posts

Klinika shërbimesh me pakicë

E Martë, 01 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Klinikat e shërbimeve të vogla të pakta janë një dukuri e re në Shtetet e Bashkuara. Klinika të tilla mund të gjenden tani në supermarkete ose në qëndra shërbimesh të tjera. Një studim i ri i kryer nga korporata RAND tregon se numri i  klinikave shëndetësore me pakicë është në […]

Posted in Uncategorized

Klinika shërbimesh me pakicë

E Martë, 01 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Klinikat e shërbimeve të vogla të pakta janë një dukuri e re në Shtetet e Bashkuara. Klinika të tilla mund të gjenden tani në supermarkete ose në qëndra shërbimesh të tjera. Një studim i ri i kryer nga korporata RAND tregon se numri i  klinikave shëndetësore me pakicë është në […]

Posted in Uncategorized

Rrezet artificiale për ngjyrën e lëkurës, të dëmshme

E Martë, 01 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Administrata Federale e Ushqimeve dhe Barnave thotë se qëndrimi për një kohë të gjatë në shtretër me rreze Ultravjollcë për ngjyrën e lëkurës është i dëmshëm për shëndetin. Qeveria federale tani po shqyrton mundësinë e vendosjes së taksave të larta ndaj salloneve që ofrojnë shërbime të tilla, në mënyrë që […]

Posted in Uncategorized

Rrezet artificiale për ngjyrën e lëkurës, të dëmshme

E Martë, 01 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Administrata Federale e Ushqimeve dhe Barnave thotë se qëndrimi për një kohë të gjatë në shtretër me rreze Ultravjollcë për ngjyrën e lëkurës është i dëmshëm për shëndetin. Qeveria federale tani po shqyrton mundësinë e vendosjes së taksave të larta ndaj salloneve që ofrojnë shërbime të tilla, në mënyrë që […]

Posted in Uncategorized

Ushtrimet fizike lehtësojnë dhimbjet nga pezmatimi i kyçeve

E Martë, 01 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Artriti në gju është forma më e zakonshme  e pezmatimit të kyçeve. Një studim  tregon se vetëm me një ndryshim të vogël të stilit të jetesës, njerëz me artrit mund të lehtësojnë dhimbjet e  tyre brenda 6 muajve nga dita e  diagnostikimit. Sipas Qëndrës për Kontrollin e Sëmundjeve,  më shumë […]

Posted in Uncategorized

Ushtrimet fizike lehtësojnë dhimbjet nga pezmatimi i kyçeve

E Martë, 01 Qershor 2010
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Artriti në gju është forma më e zakonshme  e pezmatimit të kyçeve. Një studim  tregon se vetëm me një ndryshim të vogël të stilit të jetesës, njerëz me artrit mund të lehtësojnë dhimbjet e  tyre brenda 6 muajve nga dita e  diagnostikimit. Sipas Qëndrës për Kontrollin e Sëmundjeve,  më shumë […]

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2010
M T W T F S S
« May   Jul »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930