Showing Archived Posts

Trajtimi me qeliza embrionale rikthen shikimin

E Mërkurë, 25 Janar 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një terapi eksperimentale me qeliza embrionale shpreson të trajtojë disa forma të verbërisë duke zëvendësuar qelizat e atrofizuara në një shtresë të rëndësishme të retinës.

Posted in Uncategorized

Trajtimi me qeliza embrionale rikthen shikimin

E Mërkurë, 25 Janar 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një terapi eksperimentale me qeliza embrionale shpreson të trajtojë disa forma të verbërisë duke zëvendësuar qelizat e atrofizuara në një shtresë të rëndësishme të retinës.

Posted in Uncategorized

PFC ul efikasitetin e vaksinave

E Mërkurë, 25 Janar 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i kohëve të fundit tregon se PFC-të dobësojnë efikasitetin e vaksinave  rutinë të fëmijëve.  PFC njihen edhe si Teflon. 

Posted in Uncategorized

PFC ul efikasitetin e vaksinave

E Mërkurë, 25 Janar 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i kohëve të fundit tregon se PFC-të dobësojnë efikasitetin e vaksinave  rutinë të fëmijëve.  PFC njihen edhe si Teflon. 

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

January 2012
M T W T F S S
« Dec   Feb »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031