Showing Archived Posts

Pullat me Nikotinë përmirësojnë kujtesën

E Mërkurë, 11 Janar 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Miliona njerëz përdorin pulla me nikotinë për të lënë duhanin. Një studim tregon se kjo mënyrë mund të ndihmojë edhe për trajtimin e disa pacientëve me dëmtime mendore.

Posted in Uncategorized

Pullat me Nikotinë përmirësojnë kujtesën

E Mërkurë, 11 Janar 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Miliona njerëz përdorin pulla me nikotinë për të lënë duhanin. Një studim tregon se kjo mënyrë mund të ndihmojë edhe për trajtimin e disa pacientëve me dëmtime mendore.

Posted in Uncategorized

Dallimet midis burrave dhe grave

E Mërkurë, 11 Janar 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri tregon se burrat janë ndryshe nga gratë. Tani, ju mund të thoni “kjo dihet.” Por studimi zbulon se dihet vetëm gjysma.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

January 2012
M T W T F S S
« Dec   Feb »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031