Showing Archived Posts

Mbajtja e një lloj diete, faktor kyç për humbje të peshës trupore

E Hënë, 06 Shkurt 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë njerëz marrin zotime, premtojnë, por shpesh lëkunden, heqin dorë, siç ndodh me dietën për të rënë nga pesha – ajo fillohet, ndërpritet, ndryshohet dhe përsëri…çdo gjë nga e para, pa efekt.

Posted in Uncategorized

Mbajtja e një lloj diete, faktor kyç për humbje të peshës trupore

E Hënë, 06 Shkurt 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë njerëz marrin zotime, premtojnë, por shpesh lëkunden, heqin dorë, siç ndodh me dietën për të rënë nga pesha – ajo fillohet, ndërpritet, ndryshohet dhe përsëri…çdo gjë nga e para, pa efekt.

Posted in Uncategorized

Miratohet një ilaç kundër Fibrozës Cystike

E Mërkurë, 01 Shkurt 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ka shpresë të re për ata që vuajnë nga një formë e rrallë e fibrozës cistike. Agjencia amerikane e Ushqimeve dhe Barnave miratoi dje ilaçin e parë që trajton shkakun kryesor të fibrozës cystike; sëmundje që grumbullon mukus në mushkëri dhe organe të tjera, duke çuar në infeksione, probleme të […]

Posted in Uncategorized

Miratohet një ilaç kundër Fibrozës Cystike

E Mërkurë, 01 Shkurt 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ka shpresë të re për ata që vuajnë nga një formë e rrallë e fibrozës cistike. Agjencia amerikane e Ushqimeve dhe Barnave miratoi dje ilaçin e parë që trajton shkakun kryesor të fibrozës cystike; sëmundje që grumbullon mukus në mushkëri dhe organe të tjera, duke çuar në infeksione, probleme të […]

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

February 2012
M T W T F S S
« Jan   Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829